Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 844 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 53505

Lubię to

Kategorie

O bilansie

środa, 26 lutego 2014 14:49

„12,2 mld funtów kosztują Wielką Brytanię skutki wprowadzenia Traktatu Lizbońskiego – poinformował Tim Aker z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), zauważając, że największe straty odnotowuje brytyjski biznes” – podał portal Prawy.pl i zaznacza, że w Polsce nikt nie robi takich wyliczeń.

Pewnie dla Polski bilans ten jest jeszcze gorszy, bo gdyby było inaczej, to by się tym chwalili.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O Majdanie i premierze Tusku

czwartek, 20 lutego 2014 0:18

Pan premier Donald Tusk powiedział, że za to co stało się na Majdanie odpowiada władza, czyli za szturm, za ofiary itd. To bardzo ciekawe, bo jak w Polsce coś się niedobrego zdarzy to zawsze jest to wina opozycji.


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O igrzyskach, panu premierze i czających się złodziejach

środa, 19 lutego 2014 1:05

Igrzyska w Soczi są prawdziwym darem niebios dla takiego pana premiera Donalda Tuska. Dzięki nim jedynym problemem w państwie wydaje się rozterka gdzie zbudować halę dla łyżwiarzy. Oczywiście taką halę, albo i dziesięć można zbudować, pod warunkiem, że ubeckie mafie kontrolujące Polskę ustalą między sobą kto na tym zarobi. A później już pójdzie łatwiej. Najpierw zostanie zbudowane Narodowe Centrum Sportów Zimowych z wielomilionowym budżetem, z prezesem, radą, dyrektorami i wicedyrektorami, kierownikami sekcji, sekretarkami, kierowcami, samochodami służbowymi, komórkami, konferencjami w kraju i za granicą, naradami, posiedzeniami i przetargami, które będzie można ustawiać i tak dalej, oni już tam dobrze wiedzą, jak się nachapać, nie trzeba im podpowiadać. Późnej powstanie hala, albo i dziesięć hal. A czy będą złote medale, to przecież nieistotne, szmal i tak będą zgarniać ci co zawsze.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O antyrosyjskości i łajzach

niedziela, 16 lutego 2014 22:19

Platforma Obywatelska i ubeckie media krytykowały Jarosława Kaczyńskiego za antyrosyjskość, że tak nie można i tak dalej. Pan premier Donald Tusk był nawet w tak wielkiej komitywie z panam prezydentem (czy też premierem) Włodzimierzem Putinem, że aż kombinował, jak tu nie wpuścić prezydenta Polski do Katynia. Ale gdy ani pan premier Donald Tusk ani pan prezydent Bronisław Komorowski nie pojechali na otwarcie igrzysk w Soczi, to jakoś nie było słuchać, że był to gest antyrosyjski, źle odbierany przez Unię Europejską, wyrabiający Polakom opinię rusofobów, szkodzący Polsce, i tak dalej. Podobnie jak polskiej gospodarce w ogóle nie szkodzi szlaban na rosyjskich granicach dla świniny z nad Wisły.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Płacimy za resocjalizację, która nie działa

środa, 12 lutego 2014 0:05

Mariusz Trynkiewicz puścił więzienie. Z powodu kończącego się wyroku ciążącego na tym osobniku mogliśmy zobaczyć i usłyszeć w telewizorze mnóstwo specjalistów zapewniających, że nie da się zresocjalizować tego typu przestępców. W takim razie można zadać pytanie, za co brali przez 25 lat pieniądze ci wszyscy psycholodzy i tym podobni i po co udostępniali mu pracownie malarską, skoro nie da się takich typów zresocjalizować. Przecież to musieli wiedzieć już wcześniej, bo nie sądzę, żeby ich nagle oświeciło. A jeśli ich dopiero teraz oświeciło, to jacy z nich fachowcy? Może więc nich oddadzą pieniądze zabierane przez 25 lat podatnikom, które trafiły im do kieszeni.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Czy Jurek Owsiak zrezygnuje z funkcji Jurka Owsiaka?

niedziela, 09 lutego 2014 23:51

Jurek Owsiak w histerycznym wpisie, czy też filmiku zapowiedział rezygnację z funkcji Jurka Owsiaka. Oby to była prawda! Ale pewnie ma to być tylko presja na niezawisły sąd, żeby ten w podskokach wpakował do więzienia blogera, który ośmielił się krytykować Józefa Stalina. Co ja pisze? Nie Józefa Stalina tylko Jurka Owsiaka. Wiadomo, KPZR skrytykowała Stalina za kult jednostki, więc dopuszczone jest wylewanie pomyj na słynnego Gruzina, ale kult Jurka Owsiaka obowiązuje. Tylko patrzeć jak posypią się kary i zapełnią więzienia.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O zabieraniu dzieci i zboczeńcach

sobota, 08 lutego 2014 0:52

WP zamieściła informację o odebraniu w Niemczech dzieci polskiej rodzinie przez Jugendamt. I nie ma co się dziwić, a to dlatego, że powszechnie wiadomo, że urzędy u „naszych zachodnich sąsiadów” zgodnie z prawem mogą zabierać dzieci rodzicom. No to zabierają. Jak małpie dać granat do zabawy, to co się dziwić, że dojdzie do eksplozji.

 

 

Do niedawna nie było słychać, że w Polsce istnieje problem zabierania przez urzędy dzieci rodzicom. Za komuny Polska naśladowała Związek Radziecki, dzięki czemu obowiązywała i u nas teoria o zaostrzaniu się walki klas w miarę budowania socjalizmu, walczono z kułakiem, budowano nowe socjalistyczne miasta, tworzono inteligencję pracującą, zabijano przeciwników komunizmu itd. Teraz, skoro Polska znalazła się w strefie wpływów Berlina, to nic dziwnego, że musimy naśladować Niemcy i dlatego m. in. urzędy nad Wisłą zaczęły zabierać rodzicom dzieci, a to z powodu klęcznika w pokoju, a to, że nie posprzątane, a to, że bieda.

 

 

Trzeba przyznać, że ze strony władz jest to działanie wyjątkowo perfidne. Centrum im. Adama Smitha ogłosiło raport, czy coś podobnego, z którego wynikało, że bogactwo lub bieda społeczeństwa zależą od jednego czynnika, od obowiązującego w państwie prawa. W końcu można i kopalnie złota obłożyć takimi podatkami, że wydobycie tego cennego kruszcu stałoby się nieopłacalne. Najpierw władze Polski ustanawiają prawo, które pozwala bogacić się prawie wyłącznie sitwom, klikom, mafii w kolorze czerwonym, a utrzymuje znaczną cześć ludzi w biedzie. Jak? Bardzo prosto. Dla jednych ustawiają przetargi, przyznają koncesje, dotacje i czort wie co jeszcze, a jednocześnie krępują gospodarkę przepisami i podatkami, która w efekcie nie jest w stanie, nazwijmy to wchłonąć pozostających bez pracy, a osoby, które starają się utrzymać z tzw. działalności gospodarczej dotkliwie karzą finansowo. A później tym rodzicom, którzy żyją w biedzie zabierają dzieci, że to niby są niezaradni życiowo.

 

 

Raczej niezaradni życiowo są ci wszyscy urzędnicy, którzy całymi rodzinami obsiadają stołki opłacane z budżetu państwa lub tzw. samorządy, bo jakoś sami nie potrafili sobie znaleźć pracy na rynku, a dostali po znajomości. Gdyby te mądre paniusie siedzące za biurkami i obrastające tłuszczem paniczyki musieliby utrzymać się z uczciwej pracy to pomarliby z głodu, bo przecież taki jeden z drugą niczego nie potrafi robić, jak tylko przekładać papiery z lewej na prawą, z prawej na lewą i robić mniejsze lub większe szwindle.

 

 

Inaczej mówiąc, jednej rodzinie zabiera się co najmniej połowę dochodów, jeśli nie 90%, jak podają inne wyliczenia, a z których to pieniędzy utrzymuje się rodzina darmozjadów, w której mąż i żona są urzędnikami i ich dzieci również będą urzędnikami, która mieszka sobie spokojnie w otrzymanym od miasta mieszkaniu, zajada się tłustościami, ma na przyjemności i paliwo do każdego posiadanego samochodu i mimo, że nikt z nich niczego pożytecznego nie robi, to nie musi martwić, że z pracy zwolnią, bo prawa nabyte.

 

 

Pewnie to całe zabieranie dzieci rodzicom odbywa się dlatego, że sitwy mają z tego haniebnego procederu pożytek, a to ośrodki adopcyjne, a to domy dziecka, a to kuratorzy, a to wydziały do spraw dzieci, do spraw monitorowania, do spraw adopcyjnych w urzędach wojewódzkich, marszałkowskich, miastach, gminach i powiatach, a w każdym dyrektor, zastępca dyrektora, kierownicy, wychowawcy i sto innych niepotrzebnych osób, a każdy z nich ma niemałą pensję, ma premię, ma nagrody zagwarantowane ustawami sejmowymi, ma trzynastkę i czternastkę.

 

 

Ale co gorsza dzieci zabrane rodzicom te szajki mogą przeznaczać do adopcji zagranicznej, również do państw, gdzie istnieją „małżeństwa” zboczeńców ku uciesze tychże zboczeńców, którzy mogą sobie takie dzieci dla swojej uciechy hodować. Czego to szubrawcy nie są w stanie zrobić dla pieniędzy. A jakby nieszczęść było mało, to Unia Europejska mówi, że zboczeńcy są strasznie prześladowani, więc tylko patrzeć, jak nakaże Polsce nazywać dwóch zboczeńców małżeństwem, a przecież nie ma gorszego prześladowania „małżeństwa” niż nie pozwolić mu na własne potrzeby adoptować dziecka. Normalnym choć biednym rodzicom będzie się więc dzieci zabierało i przekazywało zboczeńcom. I być może o to chodzi z tym zabieraniem dzieci, żeby zrobić zapas, żeby dla każdego zboczeńca wystarczyło, co najmniej po jednym. Obym się mylił.

 

PS. Gdyby ktoś zdecydował się zamieścić na swojej stronie powyższy tekst, proszę nie wprowadzać, żadnych eufemizmów. Zboczeniec to zboczeniec.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Szmal tylko dla swoich

wtorek, 04 lutego 2014 21:19

Mądrale z telewizora tłumaczyli dlaczego Unia Europejska ociąga się z przekazaniem miliarda, czy ilu tam euro, Ukrainie tym, że forsę przejęliby politycy i administracja państwowa i „pieniądze te nic nie dadzą” (cytat z pamięci). Ciekawe skąd to wiedzą? Pewnie dlatego, że w Polsce tak właśnie się stało i mówią to z własnego doświadczenia. Wczoraj mówili w telewizorze, że UE jest skorumpowana tak bardzo, że aż jakaś pani komisarz się za łeb złapała, udając naiwną. Wydaje się więc to argumentem nieprawdziwym. Chyba, że chodzi o to, żeby najpierw władzę na Ukrainie zdobyli zwolennicy podporządkowania Ukrainy Berlinowi i dopiero wtedy Unia czyli Niemcy gotowi są ładować szmal do kieszeń swoich sługusów.

 

Inna sprawa, że powiedzieli też w jakiej to biedzie żyje mnóstwo dzieci w Polsce. A UE miała być rajem na ziemi, miało wystarczyć dotacji dla każdego, wręcz urzędnicy mieli szukać takich, którzy łaskawie, choćby z ociąganiem zgodziliby się przyjąć pieniądze. A tu co? Jedni się nachapali, aż im się ulewa, drugim jest gorzej niż było.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Oni coś kombinują

niedziela, 02 lutego 2014 18:17

Zmarło dwoje dzieci, bo lekarzowi nie chciało się wykonać cesarskiego cięcia. W związku z tym w telewizji mamy pełno użalających się nad tragedią dziennikarzy, urzędników, którzy nagle zorientowali się, że w szpitalu „czyszczą dokumenty”, prokuratorów, którzy wszczynają śledztwa, ministra wysyłającego kontrole, słowem pokazucha jak za komuny. Takich tragedii zdarza się więcej, a parę dni temu zmarła po porodzie 17 letnie dziewczyna, którą z jednego szpitala skierowali do drugiego, gdzie jednak nie było miejsca, a to chłopczyk zmarł, bo nie miał skierowania do szpitala, słowem śmierć i niepotrzebne cierpienia w służbie zdrowia to codzienności a nie wyjątek.

 

Pytanie więc dlaczego wokół tego jednego zdarzenie wywołano takie zamieszanie. Pewnie coś mafia, która rządzi Polską chce odwrócić uwagę społeczeństwa od jakiejś innej prawy. Jakiej, nie wiem, ale może za jakiś czas dowiemy się i tego. Stanisław Michalkiewicz przypuszcza, że chodzi o obrady Knesetu na terytorium Polski. Pożyjemy, zobaczymy.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

wtorek, 21 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  53 505  

O mnie

Nazywam się Michał Pluta. Od wielu lat bezrobotny z tytułem doktora. Antykomunista, birofil i cyklista, który stara się znaleźć czas, żeby komentować to, co dzieje się w tej biednej Polsce.
Jeżeli zachcieliby Państwo wesprzeć wolne słowo, proszę o wpłatę na konto: 72 1090 2415 0000 0001 0705 7781.
Pozdrawiam!

O moim bloogu

Jest to przede wszystkim bloog społeczno-polityczny omawiający aktualne wydarzenia w Polsce.