Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 844 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 53489

Lubię to

Kategorie

Bauman na maturze

czwartek, 28 listopada 2013 0:23

Uczniowie na Pomorzu na próbnej maturze mieli odpowiedzieć na pytanie do tekstu Zygmunta Baumana - byłego członka NKWD, agenta ściśle podporządkowanej Sowietom Informacji Wojskowej o pseudonimie „Semjon”, oficera Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który brał aktywny udział w walce z polskimi żołnierzami („Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych”czytamy w jednym z dokumentów wytworzonych przez bezpiekę), członka partii komunistycznej, a obecnie pracującego na odcinku nauki w randze profesora. Biorąc pod uwagę to, kto tak naprawdę rządzi Polską należałoby się dziwić, że na próbnej maturze nie ma pytań do tekstu samego Józefa Stalina, typu, co mówił Stalin na temat wroga klasowego i dlaczego miał słuszność.

 

Warto zwrócić uwagę, że jak informuje portal Prawy.pl pytania na próbną maturę przygotowało wydawnictwo. Pewnie nie za nic. A jest przecież Ministerstwo Edukacji Narodowej, kuratorium, szkoły, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele i to wszystko pierwszorzędni fachowcy. Jakby się któregoś zwolniło, to szkolnictwo od razu poniosłoby niepowetowane straty. A jak co do czego przyjdzie, to nie ma komu wybrać tekstu i ułożyć do niego paru pytań. To tyle na ten temat.

 

 

 


Podziel się
oceń
3
0
Tagi: matura, Bauman

komentarze (3) | dodaj komentarz

Płaczący Donald, czyli o książce pani Tusk

wtorek, 26 listopada 2013 22:46

Kiedyś odwiedziłem bibliotekę w sąsiedniej miejscowości i podczas mojego tam pobytu przyszła jakaś pani i zapytała o książkę pani Danuty Wałęsowej. Bibliotekarka odpowiedziała, że trzeba czekać, pół roku czy tam ile, żeby dostać to arcydzieło. Może i dobrze, że oni coś tam sobie piszą, jeżeli przyjąć, że to piszą oni, a nie ktoś na ich zlecenia, bo zawsze można się czegoś dowiedzieć. Np. pani Wałęsowa przyznała (zresztą to, co Bolek wcześniej mówił), że jej mąż kiedyś ciągle wygrywał w totka. Było to akurat w czasie, gdy Lech Wałęsa „był uznawany” przez SB za współpracownika SB.

 

Teraz pani premierowa Małgorzata Tusk zapragnęła pójść w ślady pani prezydentowej i też wydała książkę. Kto chce niech czyta, może coś ciekawego znajdzie, choć nie sądzę, żeby ta lektura była szczególnie pouczająca. Ja skupię się jedynie na tym, co w wywiadzie dla WP powiedziała pani Tusk.

 

Otóż powiedziała, że ma wrażenie, że jej mąż „jest bardziej wrażliwy” „słucha mnie i córki. Jest otwarty na ludzi przez to, że jest premierem”. To słuchanie, to pewnie przyzwyczajenie wyniesione z pracy. W pracy bowiem słucha ubeków, bo inaczej nie byłoby premierem.

 

Pani Tusk zaznaczyła, że Donald płakał, gdy mu powiedziała, że „odchodzi” i gdy ogląda bajkę o lwie. Jeśli chciała upokorzyć swojego męża to chyba to się jej udało. Spadające słupki poparcia dla PO, „afera w ministerstwach”, taśmy prawdy dolnośląskiej Platformy, a do tego jeszcze własna żona pana premiera dołożyła swoje trzy grosze.

 

Odnosząc się do sprawy katastrofy smoleńskiej, Małgorzata Tusk powiedziała, że mąż bardzo przeżył 10 kwietnia. - Był załamany - powiedziała.” To całkiem możliwe. Ale chyba nie tego oczekiwalibyśmy po mężu stanu. Załamane mogły być rodziny ofiar katastrofy, a pana premier powinien choćby zdobyć się na odwagę i powołując się na umowy polsko-rosyjskie przejąć śledztwo w sprawie katastrofy. Bo to już nie chodziło o walkę z kaczyzmem, ale o autorytet Polski. W walce z kaczyzmem był dobry, ale gdy chodziło o działania mające ratować resztki autorytetu Polski, to szkoda gadać.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O życzeniach dla Partii

wtorek, 26 listopada 2013 2:18

Pod artykulikiem na WP traktującym o wyborach zarządu regionu dolnośląskiej PO, internauta o pseudonimie Obywatel, napisał: „Szczury jak się znajdą w pułapce bez wyjścia to zagryzają się wzajemnie. Niech się szarpią, niech się walą kłonicami po łbach. Niech ich piekło pochłonie! Idźcie precz przeklęci w ogień wieczny!” Czego wam i sobie życzę.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

O aferze korupcyjnej

poniedziałek, 25 listopada 2013 2:37

Media informują, że jest wielka afera korupcyjna, że trwają zatrzymania, że CBA prowadzi śledztwo, że śledztwo jest rozwojowe, padają sumy, nawet Radosław czy też Radek Sikorski, bo w końcu nie wiadomo, jak się nazywa minister spraw zagranicznych, gratuluje CBA, zamiast podać się do dymisji itd. Ciekawe jestem czy na końcu nie zostaną ukarani jedynie ci, którzy dawali łapówki, a nie ci, którzy brali, bo ostatecznie ci drudzy to swoi, a swoim wszystko wolno.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O nowych groźbach rządu

niedziela, 24 listopada 2013 3:54

Podczas posiedzenia plenum Platformy Obywatelskiej wicepremier Elżbieta Bieńkowska powiedziała, że plany, które rząd stworzył przez ostatnie lata i zamierza realizować, są bardzo precyzyjne. „Zamierzamy je z rzemieślniczą dokładnością realizować, aby w roku 2020 Polska była krajem zadowolonych Polaków”. Obawiam się, że wyludnienie Polski będzie postępowało szybciej niż można się było tego spodziewać. Zostaną tylko idioci, którym telewizja potrafi wmówić wszystko i sitwy żerujące na Polsce, bo ich członkowie pewnie są i pewnie będą zadowoleni, jak każdy złodziej, któremu udała się kradzież.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zabili człowieka i co im zrobisz?

sobota, 23 listopada 2013 3:26

Pacjent zmarł ponieważ przetoczono mu krew innej grupy niż jego. „Pracownik służby zdrowia” wyjaśnił, że takie pomyłki się czasem zdarzają, ale nie zawsze pacjent umiera. Wyszło więc na to, że w tej sytuacji zawinił pacjent. Zabili człowieka i co im zrobisz?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Dowcip o służbie zdrowia

środa, 20 listopada 2013 2:15

W telewizorze specjalista od dobrego wychowania opowiedział dowcip o służbie zdrowia. Otóż według niego pacjent w szpitalach, przychodniach, ośrodkach zdrowia jest gościem i tak powinien być traktowany. A kim jest pacjent w rzeczywistości? Frajerem, od którego szemrane towarzystwo wyciąga forsę.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Kto tak wychował pana prezydenta

poniedziałek, 18 listopada 2013 0:34

Pan prezydent przeprosił Rosjan, bo podobno tak został wychowany. Ciekaw jestem, kto tak wychował pana prezydenta, że tak uniżenie zachowuje się wobec Moskwy, chyba teściowie z UB.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Reporter, tęcza i pani Młynarska czyli po Marszu Niepodległości

czwartek, 14 listopada 2013 2:51

W telewizorze i internecie śmieją się z reportera TV Republika, który dał ponieść się emocjom podczas relacjonowania interwencji policji po rozwiązaniu Marszu Niepodległości. Nabijają się z tego szalika, który został po zatrzymanym i wleczonym jak świnia do kastracji człowieku, a który, według wersji policji, rzucał w policjantów, nie pamiętam czy butelką czy czymś. Ale nie jest to najważniejsze.

 

Oczywiście, gdy tam był dziennikarz, reporter itp. pracujący we wiodących mediach, to by zachował spokój niczym enkawudzista podczas rozstrzeliwań, wiedziałby, że wleczonym jak świnia obywatelowi Polski nie należy się przejmować, a to dlatego, że Władysław Gomułka, chyba w 1946 r., powiedział, że władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy, że policjanci pracują w służbie procesu dziejowego, w którym to siły postępowe mają pokonać faszystów, że ci faszyści to wróg klasowy i tego wroga należy zwalczać w każdy możliwy sposób, jak nauczał Włodzimierz Lenin, a nie martwić się czy procedury podczas zatrzymania zostały zachowane czy zatrzymany był przytomny i czy na pewno to winowajca.

 

Reporter TV Republika widział w zatrzymanym człowieka, a nie przedstawiciela sił skazanych na zagładę w opisanym przez Karola Marksa nieuchronnym procesie dziejowym. Jest to postawa zupełnie obca dziennikarzom wiodących mediów, którzy swoim zachowaniem, komentarzami itd. przypominają raczej prokuratorów z czasów stalinowskich niż kogokolwiek innego. I pewnie stąd to szydzenie z reportera.

 

Ale czort z nimi. Zdaje się, że wielkie niezadowolenie warszawskiego ratusza spowodowało spalenie tęczy na Placu Zbawiciela. Pewnie dlatego, że wyszedł na jaw szwindel, oto tęcza miała być niepalna, a paliła się, że aż miło było patrzeć. A ktoś pieniądze wziął, za to, żeby była niepalna. Nie dziwię się więc pani prezydentowej, że jest niezadowolona.

 

Ale niepotrzebnie się martwi, przecież niezależna prokuratura nie wdroży energicznego śledztwa, wiadomo, że pieniądze trafiły do tych kieszeni co powinny, a po drugie, będą mogli wziąć jeszcze raz te 70 tys. złotych. A może i nie raz bo pani prezydentowa zapowiedziała, że za każdym razem, gdy tęcza spłonie zostanie odnowiona. Myślałem, że władze największego miasta w Polsce mają bardziej ambitne cele niż marnowanie pieniędzy podatników na głupoty, ale jest już po referendum, a do wyborów zostało jeszcze trochę czasu.

 

Niedawno piłkarz trzecioligowej drużyny na stadionie Polonii Warszawa po meczu tak ułożył palec wskazujący i kciuk, że utworzyły literę L. Został zatrzymany za to przez policję a sąd raz dwa wymierzył mu karę 1500 zł. Zdaje się, że chodziło o to, że prowokował kibiców Polonii „elką” Legii. Jeżeli sąd byłby konsekwentny, a nie działał na zamówienie zwierzchników, to ukarałby tych, co postawili tą tęczę na Placu Zbawiciela i tych, którzy po każdym podpaleniu tą tęczę odnawiają. W końcu jak na dłoni widać, że owa tęcza prowokuje. I chyba, żeby prowokować jeszcze bardziej, z uporem maniaka, jest odnawiana za każdym razem, gdy pójdzie z dymem.

 

Skąd ten upór? Jednym widać wolno prowokować za nasze pieniądze, bo i wykonawcy tego czegoś i „artystka” pewnie wzięli za to forsę, drugiemu nawet palców nie wolno tak ułożyć, jakby chciał. Oto jak wygląda wolność, prawa człowieka itd. w III RP.

 

Wiadomo, że ta tęcza, niezależnie jaki kit będą nam wciskać, jest symbolem zboczeńców. I coś mi się wydaje, że pełni podobną rolę do tej, jaką kiedyś pełnił Pałac im Stalina, ma jasno wskazywać, kto panuje teraz nad Wisłą. I jak tu się dziwić, że takie „instalacje artystyczne” czy jak to się nazywa, ludziom się nie podobają. Ale normalny człowiek ma być reedukowany, tresowany, indoktrynowany i ma jeszcze za to płacić, podobnie jak za wszystko inne co tylko sobie władza zażyczy, a nie wydziwiać.

 

Chyba, żeby zasłużyć na posadę, pani Młynarska ta z telewizora, w telewizorze oburzała się, że uczestnicy Marszu Niepodległości skandowali hasło „raz sierpem, raz młotem…”, oczywiście nie dokończyła, tak na wszelki wypadek, żeby niezbyt rozgarnięty widz nie mógł dowiedzieć się, że chodzi o „czerwoną hołotę”. Miało to według niej być nawoływaniem do agresji, albo coś podobnego.

 

Ja nawet panią Młynarską rozumiem, stara się zarobić u „czerwonej hołoty” na miskę zupy i te sumy, które co miesiąc wpłacają jej na konto, a wcale nie muszą. Sto takich jak ona czeka pod bramami telewizji na pracę, niczym panienki pod koszarami, i to młodszych, ładniejszych…


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Dwa pochody, jeden reżyser

poniedziałek, 11 listopada 2013 2:59

Wczoraj odbył się w Warszawie pod hasłem „Razem przeciwko nacjonalizmowi” pochód „antyfaszystów”. Dzisiaj ma wyruszyć pochód prezydencki pod hasłem „Razem dla Niepodległej”. Coś mi się wydaje, że nazwy dla obu imprez wymyślał ten sam towarzysz w Wydziale Propagandy KC PZPR czy jak tam to się teraz nazywa.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 21 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  53 489  

O mnie

Nazywam się Michał Pluta. Od wielu lat bezrobotny z tytułem doktora. Antykomunista, birofil i cyklista, który stara się znaleźć czas, żeby komentować to, co dzieje się w tej biednej Polsce.
Jeżeli zachcieliby Państwo wesprzeć wolne słowo, proszę o wpłatę na konto: 72 1090 2415 0000 0001 0705 7781.
Pozdrawiam!

O moim bloogu

Jest to przede wszystkim bloog społeczno-polityczny omawiający aktualne wydarzenia w Polsce.